19 marca 2016
Collegium Da Vinci, Poznań

I Konferencja
Świadomej Edukacji

Budujemy edukację przyszłości. Razem kształcimy pokolenia ludzi szczęśliwych i świadomych.

​Razem zmieniamy edukacjęDlaczego warto wziąć udział?

 • - Zdobędą Państwo ogromną ilość wiedzy od ludzi zaangażowanych w rozwój nowoczesnej edukacji - każdy z naszych prelegentów to ekspert w swojej dziedzinie.

 • - Jest to niepowtarzalna okazja do wysłuchania i zobaczenia na żywo Andre Sterna - znanego na całym świecie działacza edukacyjnego, autora głośnej na Zachodzie książki “Nigdy nie chodziłem do szkoły”, której polska wersja ukaże się już wkrótce (będzie możliwość jej zakupu podczas konferencji).

 • - Konferencja to także możliwość zapoznania się ze spektrum nowoczesnych metod i alternatyw edukacyjnych.

 • - Udział w tym wydarzeniu to Państwa osobisty wkład w kształtowanie i nieustanne powiększanie środowiska sprzyjającego zmianom w sektorze edukacyjnym.

 • - Jest to okazja do networkingu i wymiany swoich doświadczeń z innymi.

Idea konferencji

"Edukacja jest najsilniejszą bronią, której możemy użyć, aby zmienić świat" - Nelson Mandela

Każde dziecko na świecie powinno być traktowane jak indywidualna jednostka, która ma prawo rozwijać się w swoim tempie, w pełni wykorzystując wewnętrzny potencjał. Celem szkoły powinno być wychowanie dzieci szczęśliwych i świadomych, które idąc w dorosłość dużo lepiej radzą sobie z trudnościami i dzielnie stawiają im czoła.

Obecnie dziecko spędza w szkole kilka do kilkunastu godzin dziennie. Jego być albo nie być zależy od zasad panujących w systemie edukacji. Jest otoczone autorytetami, które go oceniają i mówią mu jak ma myśleć. Chcąc faktycznie przygotować i wychować dzieci, należy wziąć pod uwagę zmiany jakie zachodzą w świecie i system edukacji dostosować do tych właśnie zmian.

Dlatego właśnie ideą jaka przyświeca konferencji jest budowanie świadomości o alternatywach dla obecnego systemu edukacji.

Dla kogo?

Ponieważ ideą konferencji jest krzewienie wiedzy o możliwościach edukacyjnych innych niż tradycyjne i powszechnie znane, kierujemy ją do wszystkich zainteresowanych tematyką nauczania i dydaktyki.

W szczególności zapraszamy:

 • - nauczycieli i pedagogów, którzy chcieliby wzbogacić swój styl i metody nauczania,
 • - rodziców, którzy chcą by ich dzieci uczyły się i dorastały w przyjaznych warunkach sprzyjających rozwojowi,
 • - pracowników naukowych zainteresowanych tematyką neurodydaktyki, psychologii, pedagogii, homeschoolingu,
 • - pracowników fundacji i członków stowarzyszeń poświęconych edukacji,
 • - studentów i młodzież.
0

godzin

0

prelegentów

panel dyskusyjny

0

osób

Prelegenci i paneliści

Poznaj tych, którzy już w marcu wystąpią dla Ciebie. To ludzie, przed którymi nowoczesna edukacja nie ma żadnych tajemnic.Andre Stern

André Stern

Działacz edukacyjny

Działacz edukacyjny, muzyk, lutnik, dziennikarz. Jako ekspert w dziedzinie alternatywnych metod kształcenia pracuje z nauczycielami, szkołami, uniwersytetami, stowarzyszeniami, a także z rodzicami i firmami. Był jednym z bohaterów filmu „Alfabet” Erwina Wagenhofera z 2013 r. Jest także autorem dwóch bestsellerowych książek, w których opisuje doświadczenia swojego życia bez szkoły: „…I nigdy nie chodziłem do szkoły” oraz „Mein Vater, mein Freund” (Mój ojciec, mój przyjaciel).

Marianna Kłosińska, Prezeska fundacji Bullerbyn

Marianna Kłosińska

Prezeska fundacji Bullerbyn

Prezeska Fundacji Bullerbyn, silnie zakorzenionej w alternatywnych metodach edukacji, pracy z dziećmi w oparciu o relacje. Twórczyni projektów: Wioska Bullerbyn, Akademia Wychowawców Bullerbyn, Grup Unschoolingowych.

Tamara Kasprzyk, Wiceprezeska fundacji Familylab

Tamara Kasprzyk

Psycholog, wiceprezeska fundacji Familylab

Mama dwóch chłopców, psycholog z doświadczeniem psychoterapeutycznym, trenerskim oraz akademickim. Tak jak potrafi, wspiera dorosłych w okazywaniu dzieciom swojej miłości i zaangażowania. Obecnie pełni funkcję wiceprezeski Fundacji FamilyLab promującej wartości wychowawcze duńskiego pedagoga, Jespera Juula.

Aleksander Baj

Aleksander Baj

Prezes Wydawnictwa Element

Wydawca między innymi książek Sir Kena Robinsona oraz André Sterna w Polsce. Na drugim roku studiów prawniczych, zainspirowany prelekcją Robinsona „Czy szkoły zabijają kreatywność?” oraz książką „Uchwycić Żywioł. O tym, jak znalezienie pasji zmienia wszystko” założył wydawnictwo. Postanowił zawiesić studia i poświęcić swoje oszczędności, by przetłumaczyć i wydać książki Sir Kena Robinsona w Polsce. Dzięki temu zdał sobie sprawę, że to książki są jego prawdziwą pasją i do dziś z satysfakcją prowadzi Wydawnictwo Element.

dr Marta Majorczyk

dr Marta Majorczyk

Collegium Da Vinci

Mama Patrycji i Piotra, miłośniczka dobrej książki, muzyki, sztuki teatralnej i filmowej. Doktor nauk społecznych, pedagog, wieloletni nauczyciel akademicki w CDV w Poznaniu, członek Stowarzyszenia Oświatowego im. D. Chłapowskiego w Kościanie. Jej zainteresowania naukowe dotyczą między innymi edukacji człowieka i opieki rozwojowej.

Kurt Montgomery

Kurt Montgomery

Współzałożyciel szkoły Spark Academy

Amerykanin z pochodzenia, mieszkał w Rosji w latach 1989 - 1991, skąd wyemigrował za chlebem do Polski w 1992 roku. Od tamtego czasu założył sześć firm (z różnym skutkiem), dwie fundacje i jedno stowarzyszenie sportowe. Aktualnie współtworzy szkołę podstawową i gimnazjum Spark Academy w Poznaniu. Ojciec trójki dzieci, członek rady rodziców w szkole publicznej.

Kurt Montgomery

Marek Budajczak

Prof. UAM, dr hab.

Pracujący na Wydziale Studiów Edukacyjnych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, autor monografii pt. "Edukacja domowa". Marek Budajczak oraz jego żona są od z górą dwudziestu lat aktywnymi rzecznikami edukacji domowej w Polsce, działając na rzecz optymalizacji zapisów prawa jej dotyczących, pomagają też rodzicom, którzy zdecydowali się na taką formę kształcenia swoich dzieci.

Program

Kliknij na blok, który Cię interesuje, aby zobaczyć opisod 9:00
Rejestracja uczestników

Przywitanie uczestników, wręczenie identyfikatorów i materiałów szkoleniowych.

Organizatorzy

Oficjalne powitanie gości, przedstawienie prelegentów i omówienie poszczególnych bloków.

dr Marta Majorczyk, Collegium Da Vinci

Prelegentka skupi się na zmianach, jakie należy wprowadzić w systemie edukacji, ich uwarunkowaniach w kontekście edukacji prorozwojowej i świadomego rodzicielstwa.

Tamara Kasprzyk, Fundacja Familylab

Jakiego rodzaju przywództwa potrzebują dzieci? Jak budować autorytet osobisty? Jak przewodzić innym, nie zapominając przy tym o sobie?

Kurt Montgomery Spark Academy

W jakich warunkach kwitnie skłonność do podejmowania inicjatywy, a w jakich jest tłumiona? Czy człowiek z inicjatywą takim się rodzi, czy się nim staje?

Marianna Kłosińska Fundacja Bullerbyn

Nasza prelegentka opowie o systemach uczenia się zgodnych z zainteresowaniami, potrzebami i predyspozycjami dziecka. Przybliży nam też ideę i rodzaje edukacji demokratycznej.

Aleksander Baj Wydawnictwo Element

Podczas swojej prezentacji Aleksander przybliży koncepcję edukacji ekologicznej Sir Kena Robinsona i powie, co możemy dziś zrobić dla szkół i systemów edukacji, by lepiej przygotować młodych ludzi do błyskawicznie zmieniającej się rzeczywistości XXI w.

M. Kłosińska, T. Kasprzyk, dr M. Majorczyk, A. Baj, Prof. UAM, dr hab. M. Budajczak

Porozmawiamy o tym, w jaki sposób dokonać trudnej decyzji - czy posłać dziecko do szkoły, a jeśli tak to do jakiej? Czy może lepiej uczyć je samodzielnie w domu? Poznamy charakterystykę, a także wady i zalety. Zastanowimy się też wspólnie w oparciu o jakie czynniki warto podjąć decyzję.

Andre Stern

Homeschooling w praktyce - Andre Stern opowie o swoich własnych doświadczeniach związanych z dorastaniem i uczeniem się bez szkoły. Przybliży temat homeschoolingu i odpowie na pytania: Jak dać dziecku przestrzeń na to, by dobrze się rozwijało? Na ile rodzic powinien się angażować i kontrolować jego rozwój?

Prowadzący

Konferencję poprowadzi poznański dziennikarz Maciej Kautz


Maciej Kautz

Uśmiechnięty i rozmowny. Produkuje i prowadzi programy w telewizji i radiu, np. „International Poznań” w Radiu Merkury. W 2015 r. przeprowadził jeden z ostatnich wywiadów z Janem Kulczykiem.


Entuzjazm Maćka - to coś, co się udziela!

Zdjęcie: Dawid Surowy Art & Photography

Opieka dla najmłodszych

Ponieważ to konferencja, której celem jest lepsza przyszłość Państwa dzieci, serdecznie zachęcamy do tego, by nie zostawiać ich w domu.

Nasi animatorzy zadbają o to, by dla Państwa maluchów to także był dzień niezapomnianych wrażeń i doświadczeń.

Bilety

Zobacz co wchodzi w skład ceny uczestnictwaUczestnictwo w konferencji
37
 • Udział w konferencji
 • Materiały konferencyjne
 • Catering (kawa, herbata, woda, ciastka)
Zapisz się
Cegiełka
Uczestnictwo w konferencji + wsparcie Fundacji
57
 • Udział w konferencji
 • Materiały konferencyjne
 • Catering (kawa, herbata, woda, ciastka)
 • Wsparcie Fundacji Świadoma Edukacja
Zapisz się


BRAK MIEJSC NA KONFERENCJĘ, ZAPISY ZAMKNIĘTE

Jeśli chcesz zapisać się na listę rezerwową napisz na konferencja@swiadomaedukacja.pl

Organizatorzy

Twórcy I Konferencji Świadomej EdukacjiFundacja Świadoma Edukacja

Fundacja Świadoma Edukacja

Celem Fundacji “Świadoma Edukacja” jest promowanie i krzewienie wiedzy o zdrowej i mądrej edukacji. Uważamy, że obecny system potrzebuje zmian, nie dostosowuje się do dynamicznych zmian i nie pozwala rozwijać w młodych ludziach pełni ich niezwykłego potencjału. Chcemy tworzyć i przedstawiać nowe drogi rozwoju dzieci, dzięki którym będą mogły dorastać w przyjaznych, stymulujących kreatywność warunkach.

Life Architect

Life Architect

Projekt, którego celem jest pomagać ludziom żyć pełnią życia. W Life Architect pasja do człowieka i jego rozwoju spotyka się z innowacyjnym podejściem do edukacji. Rezygnujemy z szalonej pogoni za sukcesem na rzecz poznawania i odkrywania siebie oraz uczymy jak odnaleźć szczęście w chwili obecnej. Realizujemy te cele tworząc unikalne narzędzia edukacyjne i coachingowe. Nasza firma to 7 kreatywnych osobowości na czele z Michał Pasterskim - założycielem, coachem i trenerem, autorem najpopularniejszego w Polsce bloga o rozwoju osobistym Michalpasterski.pl

Słowo od organizatorów

Dlaczego i jak narodził się pomysł tego wydarzenia? Jaki cel przyświecał jego twórcom? To powiedzą Wam jego sprawcy:

Moim celem, który każdego dnia realizuję, jest zmiana obecnego systemu edukacji. Fundacja Świadoma Edukacja to kolejny krok w tym kierunku. Chciałbym, aby każdy człowiek już od najmłodszych lat uczył się w przyjaznych warunkach, a także mógł rozwijać swoją kreatywność oraz niepowtarzalną osobowość.
Michał Pasterski Założyciel Fundacji Świadoma Edukacja oraz Life Architect
Jestem głęboko przekonany, że każde dziecko rodzi się z ogromnym pokładem kreatywności i jest naturalnie utalentowane. Dziś, to ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej, byśmy pomogli młodym ludziom te uzdolnienia i potencjał rozwijać - dla ich osobistych oraz naszych wspólnych korzyści. Dlatego bardzo się cieszę, że takie wydarzenie będzie miało miejsce.
Aleksander Baj Wydawnictwo Element

Bądź na bieżąco

Zapisz się na nasz newsletter, a będziemy Cię informować o wszystkich szczegółach związanych z konferencją

Partnerzy

Tę konferencję organizujemy dla Państwa dzięki wsparciu:Miejsce konferencji

Konferencja odbędzie się w nowoczesnym gmachu Collegium Da VinciI Konferencja Świadomej Edukacji
 • ul. Kutrzeby 10, 61-719 Poznań
 • konferencja[małpa]swiadomaedukacja.pl
 • +48 500 700 857
 • 19 marca 2016, 9:00-18:00
Napisz do nas

konferencja[małpa]swiadomaedukacja.pl