Fundacja

Fundacja Świadoma Edukacja to inicjatywa, której celem jest krzewienie wiedzy i świadomości o alternatywach systemu edukacji oraz przedstawienie nowych dróg rozwoju młodego człowieka. Nasze działania są także ukierunkowane na zapewnienie dostępu do edukacji tym dzieciom, które takiej możliwości nie mają.

Uważamy, że każde dziecko na świecie powinno być traktowane jak indywidualna jednostka, która ma prawo rozwijać się w tempie, w pełni wykorzystując wewnętrzny potencjał. Celem szkoły powinno być wychowanie dzieci szczęśliwych i świadomych, które idąc w dorosłość dużo lepiej radzą sobie z trudnościami i dzielnie stawiają im czoła. Obecnie dziecko spędza w szkole kilka do kilkunastu godzin dziennie. Jego być albo nie być zależy do zasad panujących w systemie edukacji. Jest otoczone autorytetami, które go oceniają i mówią mu jak ma myśleć.

Chcąc faktycznie przygotować i wychować dzieci do samodzielnego życia, należy wziąć pod uwagę zmiany jakie zachodzą w świecie i system edukacji dostosować do tych zmian. Ideą jaka przyświeca działaniom Fundacji jest budowanie świadomości o alternatywach dla obecnego systemu edukacji.

By być na bieżąco z naszymi działaniami, zapisz się na newsletter lub polub nasz fanpage na facebooku. Zapraszamy także do grupy “Świadoma Edukacja”, w której można dzielić się doświadczeniami i dyskutować z innymi członkami na tematy związane z szeroko pojętą edukacją.

A jeśli chcesz się z nami skontaktować, wejdź tutaj i wyślij nam e-mail lub wypełnij formularz kontaktowy.

Fundacja Świadoma Edukacja
Narcyzowa 11
60-175 Poznań
NIP: 7792440071
Numer KRS: 0000603873
Nr konta: 84 1140 2004 0000 3602 7722 8437

Zobacz statut Fundacji Świadoma Edukacja

 

 

I Konferencja Świadomej Edukacji, 19.03.2016, Poznań