Co zrobić, gdy się złościsz?

kid-1241817_960_720

Książka „Co zrobić, gdy się złościsz. Techniki zarządzania złością” jest wyjątkową pozycją. Dlaczego?

Po pierwsze, książka ta porusza szalenie istotny temat – emocję jaką jest złość. I już na pierwszych stronach dowiadujemy się, że złość jest naturalną i zdrową emocją! Jest ona ludziom niezwykle potrzebna, mimo, iż przeżywanie jej bywa czasem bardzo trudne.

Po drugie, poradnik ten uczy dzieci, w jaki sposób okiełznać złość i jak ją wykorzystać w konstruktywny sposób. Cztery rozdziały poświęcone są czterem metodom gaszenia złości. W każdym z nich znajdują się ćwiczenia… I tu przechodzimy do punktu trzeciego.

Po trzecie, to książka nie tylko do czytania, ale przede wszystkim do pracy nad samym sobą. Rodzice mogą ją czytać wspólnie z dziećmi i zachęcać do ćwiczeń pomagających przejąć kontrolę nad złością. Dzięki temu najmłodsi czytelnicy nie tylko dowiedzą się jak sobie z nią radzić, ale także przećwiczą różne metody w praktyce i będą mieli okazję wybrać te, które u nich najlepiej działają.

Takiej pozycji brakowało na polskim rynku, a dzięki Dr Dawn Huebner – autorce książki i wydawnictwu Levyz w ręce dzieci i rodziców trafia poradnik, który dzięki życiowym przykładom i prostym metaforom, wyjaśnia czytelnikom mechanizmy jakie zachodzą w nas, gdy się złościmy.

„Złość przypomina ogień, prawda? Czasami wystarczy tylko jedna mała rzecz, by zapłonęła. Może zapłonąć tak samo szybko, jak zgasnąć albo zamienić się w wielki pożar, który zniszczy wszystko, to co pojawi się na drodze”.

Jednocześnie dzięki zaprezentowanym konkretnym metodom poskramiania złości poprzez uspokojenie się, odzyskanie jasności myślenia, rozwiązanie konfliktu i ruszenie dalej, u dzieci wzrasta samokontrola.

„Złość ma swoją TAJEMNICĘ. Kiedy ją poznasz, twoja złość przestanie stawać się tak wielka
i przerażająca. Nie będzie ci też przysparzała tylu problemów (…). JEDYNA OSOBA, KTÓRA ODPOWIADA ZA TWOJĄ ZŁOŚĆ TO TY SAM!”

38729495_2090213851012278_3875732634839547904_n